Czym jest Hipoksja?

Hipoksja jest stanem, w którym utlenowanie tkanek niektórych organów lub całego organizmu jest niewystarczające. Do takiego stanu dochodzi podczas pobytu na dużych wysokościach (hipoksja hipobaryczna > 2000m n.p.m.) i jest efektem deficytu tlenu w powietrzu, na skutek jego „rozrzedzenia” pod wpływem obniżenia ciśnienia atmosferycznego. Przebywanie, jak i trening w tych warunkach uruchamia w organizmie liczne mechanizmy adaptacyjne przyczyniające się do poprawy formy sportowej, jak i stanu zdrowia.

Dobroczynny wpływ hipoksji na zdrowie i formę sportową znany jest wielu lat, jednakże wiąże się to kosztownym i długotrwałym wyjazdem na dużą wysokość (powyżej 2000m n.p.m.). Ponadto, znaczącym problemem na dużych wysokościach jest dostęp do odpowiedniej infrastruktury treningowej. Wszystko to sprawiało, że trening wysokogórski dotychczas stosowany był głównie w sporcie wyczynowym.

Jednakże dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, które zostaną wkrótce zainstalowane w Centrum Formy, będą Państwo mogli korzystać z dobrodziejstw klimatu wysokogórskiego w naszym centrum treningowym!

Dla kogo?

Bardzo szerokie spektrum oddziaływania hipoksji na organizm sprawia, że znajduje ona swoje szerokie zastosowanie zarówno w sporcie, jak i rekreacji. Znaczące korzyści odniosą sportowcy dyscyplin, gdzie istotną rolę odgrywa przygotowanie kondycyjne (m.in.: biegacze, kolarze, triathloniści, wioślarze, kajakarze, przedstawiciele sportów walki czy gier zespołowych). Korzyści będą również obserwowane w sportach sylwetkowych ze względu na przyspieszenie tempa metabolizmu i redukcję tkanki tłuszczowej, a także w połączeniu hipoksji z treningiem oporowym obserwuje się wzmożoną hipertrofię mięśniową.

Jakie korzyści daje nam ćwiczenie w hipoksji?

Dzięki systematycznemu  treningowi w warunkach hipoksji w CFO można w całkowicie legalny i bezpieczny sposób poprawić  swoje  możliwości  wysiłkowe  nawet do 10%, co zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi.  Ponadto, osoby dbające o sylwetkę podczas ćwiczeń w hipoksji  przyśpieszą swoje tempo metabolizmu nawet o 30% i w połączeniu z treningiem oporowym przyśpieszą przyrost masy mięśniowej! Niezbędnym  warunkiem  dla  skutecznych efektów treningowych jest  odpowiedni dobór  czasu  ekspozycji  i  poziomu  hipoksji,  a  także zastosowanie odpowiednich bodźców treningowych. Tylko właściwe połączenie tych czynników warunkuje pozytywne efekty, ale to Państwo macie zagwarantowane dzięki wsparciu naszej wykwalifikowanej kadry trenerskiej!

CENTRUM FORMY największym na świecie ośrodkiem badawczym Hipoksji.

Przez kilka lat prowadzenia Centrum Formy przekonaliśmy się, że nasi klubowicze są wyjątkowi. Wiemy, że to właśnie Wy zasługujecie na najwyższy poziom treningu, dlatego zdecydowaliśmy się wyprzedzić świat i otworzyć NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE OŚRODEK BADAWCZY HIPOKSJI.

Dla pełnego bezpieczeństwa, stan hipoksji będzie wywoływany poprzez rozrzedzenie zawartości tlenu w powietrzu atmosferycznym azotem (neutralny dla organizmu), a nie poprzez zmianę ciśnienia atmosferycznego. Ponadto, dzięki zaawansowanemu układowi filtrów zostanie uzyskana najwyższa jakość powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba wyjeżdżać na kosztowne zgrupowania w Alpy, Dolomity, czy do Kenii. Takie same warunki stworzymy dla Państwa w CENTRUM FORMY największym na świecie ośrodku badawczym.

W naszym Klubie oferujemy 5 unikalnych sal hipoksyjnych (cardio, rowerowa, trening funkcjonalny, sztuki walki, laboratorium), każda z możliwością ustawienia różnych wysokości nad poziomem morza.

Przekraczaj granice swoich możliwości i doświadcz treningu na nowym poziomie w specjalnie dostosowanych warunkach.