hipoksja-top1
hipoksja-top2

HIPOKSJA

Oddychaj głębiej

Witaj w największym na świecie ośrodku badawczym w hipoksji, gdzie nauka spotyka innowację! Nasz ośrodek to miejsce pionierskich badań nad wpływem niskiego poziomu tlenu na organizm. Wyposażeni w najnowocześniejsze technologie i współpracując z światowej klasy ekspertami, badamy nieodkryte aspekty hipoksji.

Zapraszamy do świata, w którym naukowcy i badacze wspólnie poszerzają granice wiedzy na temat wpływu hipoksji na zdrowie, sport, i rozwój medyczny. Dołącz do nas w odkrywaniu tajemniczego świata hipoksji, gdzie narodzi się przyszłość medycyny i sportu!

Efekty Treningu w Hipoksji:

Poprawa ogólnej wydolności fizycznej.

Zwiększenie wydolności układu oddechowego i adaptacja do wysokogórskich warunków hipoksji.

Przyspieszenie tempa metabolizmu, co przyczyni się do redukcji masy ciała.

Obniżenie ryzyka chorób związanych z nadwagą i otyłością.

Zwiększenie energii, poprawa samopoczucia i zdrowia psychicznego.

Optymalne wykorzystanie tlenu

Różna ilość tlenu dostępna na różnych wysokościach stymuluje efektywniejsze wykorzystanie tego gazu, przynosząc szereg korzyści dla poprawy ogólnej kondycji fizycznej.

Na większych wysokościach, gdzie atmosfera jest rzadsza, organizm musi się przystosować do niższego poziomu tlenu. W efekcie treningu w hipoksji, ciało rozwija zdolność do efektywnego przyswajania tlenu, co prowadzi do wzrostu wydolności tlenowej.

Dodatkowo, trening w warunkach hipoksji sprzyja produkcji dodatkowych czerwonych krwinek, co poprawia transport tlenu do tkanek i narządów. Wzrost liczby naczyń krwionośnych wspiera lepsze krążenie krwi, przyspieszając procesy regeneracyjne i poprawiając wydolność organizmu.

Dla entuzjastów fitness i sportowców, trening w hipoksji staje się kluczowym elementem maksymalizacji efektywności wysiłku fizycznego. To unikalne podejście do treningu, które otwiera drzwi do nowych możliwości, pozwalając organizmowi przekraczać własne granice i osiągać wyższą formę fizyczną.

Efektywna ilość tlenu na różnych wysokościach

8 849 m Mount Everest (Himalaje)
6.9%
5 895 m Kilimandżaro (Góry wschodnioafrykańskie)
10.1%
4 809 m Mont Blanc (Alpy)
11.4%
3 776 m Fudżi (Japonia)
13.1%
2 501 m Rysy (Tatry Wysokie)
15.4%
1 725 m Babia Góra (Beskid Żywiecki)
16.9%
0 m Poziom morza
20.9%
Koszyk na zakupy